dinsdag 20 april 2010

Volkswagen introduceert de emissievrije Milano Taxi

De eerste elektrisch aangedreven auto van Volkswagen is de Milano Taxi, die in 2013 geïntroduceerd wordt. Met de Milano Taxi geeft Volkswagen een impressie van hoe een elektrisch aangedreven taxi er uit zou kunnen zien. Naast de geavanceerde aandrijftechniek beschikt dit studiemodel ook over creatieve detailoplossingen zoals een naar voren openende schuifdeur en slimme touchscreens voor zowel bestuurder als passagiers.

De Milano Taxi is een studiemodel dat over een 85 kW (115 pk) sterke elektromotor beschikt. Deze wordt ‘gevoed’ door een lithium-ion batterijpakket dat in de bodem van de auto is ondergebracht. De batterijcapaciteit is voldoende voor een actieradius van maximaal 300 kilometer. De batterijen zijn via een laadstation of het stopcontact op te laden; de aansluiting daarvoor bevindt zich onder het VW-logo aan de voorzijde van de auto.

Herkenbaar
De Volkswagen Milano Taxi herkenbaar doordat hij is uitgevoerd in de traditionele taxikleuren van modemetropool Milaan. Vorm en functie zijn in het studiemodel opnieuw gedefinieerd. Een goed voorbeeld daarvan is de toepassing van een naar voren openende schuifdeur aan de passagierszijde. Deze schuifdeur zorgt voor een zeer ruime in- en uitstap aan de veilige kant van de auto. Tijdens de rit profiteren de inzittenden dankzij het grote glazen panoramadak van veel licht en dus van een prettige sfeer in het opvallend ruime interieur. De beenruimte voor de passagiers achterin bedraagt maar liefst 120 mm (de maat van een luxe limousine) en de hoofdruimte 994 mm.
In het ontwerp van de Milano Taxi zijn diverse stijlelementen opgenomen die verwijzen naar bijvoorbeeld de Kever en de Samba Bus uit de jaren ’50 van de vorige eeuw. De combinatie van vooruitstrevende vormgeving en verwijzingen naar het verleden zijn belangrijke ingrediënten voor het toekomstige design-DNA van Volkswagen.

Altijd op de hoogte
De passagiers achterin de Milano Taxi hebben de beschikking over een 8-inch touchscreen waarop de ritprijs wordt weergegeven. Navigatiegegevens zoals de verwachte aankomsttijd en ‘points of interest’ worden eveneens getoond. De weersverwachting en de actuele tijd zijn op afroep beschikbaar. Het eenvoudig te bedienen touchscreen is ondergebracht in een module waarin ook een kaartlezer is opgenomen. Deze maakt het mogelijk om de rit per creditcard af te rekenen.
Ook de bestuurder beschikt over een groot touchscreen waarmee een veelvoud aan functies letterlijk onder handbereik komt. Via dit intuïtief te bedienen scherm kan de bestuurder onder meer de taximeter, de deuren, de telefoon, de airconditioning en het navigatiesysteem bedienen (navigatie desgewenst ook met stemherkenning of via handschrift). Ook heeft de bestuurder de beschikking over diverse online-functies en is het mogelijk om persoonlijke applicaties te laden.

Interesse?

Occasions Alle occasions

Volkswagen Golf

1.9 Tdi 105pk 5drs. Optive 2

€ 16.450,-

Audi A3

1.9 Tdi Ambiente Ecc/metallic Lak

€ 19.900,-

VW Bedrijfswagens

Tot 6.000 euro voordeel op de Transporter T-Edition bij de Volkswagen Vriendenprijs Weken.

VW Transporter

Voordeel tot € 6.000 euro

Actie!

Tot 6.000 euro voordeel op de Transporter T-Edition bij de Volkswagen Vriendenprijs Weken.

Nieuwsarchief Volledig nieuwsarchief

26/08/2010Audi A3 1.2 TFSI nu ook in extra complete Style-uitvoeringLees verder
24/08/2010Huiskes-Kokkeler op TwitterLees verder
09/08/2010Audi op DTM-race NurburgringLees verder
03/08/2010Seat Alhambra PrijzenLees verder
24/06/2010Audi R8 GT: leverbaar vanaf 258.900 euroLees verder
24/06/2010Audi organiseert exclusieve previewdagen Audi A1Lees verder
09/06/2010Actie: ABT Motortuning van 15 juni t/m 15 juli 2010 zeer voordeligLees verder
08/06/2010Christijan Albers opnieuw met Audi naar Le MansLees verder
16/05/2010Audi in Duits platform elektrische mobiliteitLees verder
11/05/2010SEAT viert 60-jarig bestaanLees verder