zondag 7 november 2010

Toekomstmuziek: Audi werkt aan het geluid van elektro-auto's

De typerende klank van bijvoorbeeld een vier, zes, of achtcilinder motor is een vaste waarde in het huidige verkeer. De komst van elektrisch aangedreven auto’s gaat dat ingrijpend veranderen. Zo bewegen auto’s zich tot snelheden van circa 25 km/h vrijwel geruisloos voort. Dat kan gevaar opleveren voor andere verkeersdeelnemers en dus is het zaak om een eigen ‘sound’ voor elektrisch aangedreven voertuigen te ontwikkelen.

Tot een snelheid van circa 25 km/h zijn elektrisch aangedreven auto’s zogenaamde ‘quiet cars’- ze maken dan nauwelijks geluid. Bij snelheden boven 25 km/h nemen bandengeruis en het geluid van de rijwind sterk toe, waardoor een elektrisch aandreven auto dan nauwelijks nog stiller is dan een auto met verbrandingsmotor. Een bij lage snelheden nagenoeg geruisloze manier van voortbewegen heeft grote voordelen, zoals een belangrijke vermindering van de geluidsbelasting in steden, maar er schuilen ook gevaren in. Voor verkeersdeelnemers als voetgangers en fietsers heeft geluid een belangrijke signaalfunctie. Het geluid van auto’s heeft voor hen dan ook een belangrijke signaalfunctie, zeker als auto’s zich buiten het blikveld bevinden. Die signaalfunctie is ook van groot belang voor slechtzienden – verschillende internationale blinden- en/of slechtzienden-organisaties maken zich daarom sterk voor speciale ‘quiet car-sounds’. In Amerika en Japan zijn daarvoor al wetten in voorbereiding.

De zoektocht naar het ideale geluid
Bij Audi werken speciale ‘soundtechnici’ aan het geluid van de toekomst. Daarbij is veiligheid het belangrijkste onderwerp, maar een andere belangrijke vraag is hoe de Audi van de toekomst dient te klinken. De verleiding is groot om daarbij uit te gaan van het geluid van auto’s met verbrandingsmotor. Een specifieke ‘sound’ kan echter ook het innovatieve karakter onderstrepen. Audi’s doel is om ‘Voorsprong door techniek’ ook tot uiting te laten komen in de geluidsproductie van elektro-auto’s. Audi zal zeker geen gebruik maken van sciencefictionachtige geluiden, maar de sound van de toekomst die momenteel wordt ontwikkeld en waarbij de Audi e-tron nu in het middelpunt van de belangstelling staat, zal zonder meer nieuw én ongebruikelijk zijn. Audi heeft daarvan overigens al een realistisch voorproefje gegeven: de Audi RSQ uit de film ‘I, Robot’ (2004) geeft aan hoe de Audi van de toekomst zou kunnen klinken.

Interesse?

Occasions Alle occasions

Volkswagen Tiguan

1.4 Tsi Bluemotion Technology Sport & Style

€ 35.025,-

Skoda Fabia

1.2 12v 70pk Ambition/ N.A.P. Aantoonbaar

€ 11.900,-

Skoda Alle acties

Skoda Fabia Greenline Businessline

Fabia Greenline Businessline

€1.140,- voordeel

Actie!

Skoda Fabia Greenline Businessline

Nieuwsarchief Volledig nieuwsarchief

16/05/2012Aangepaste openingstijden vrijdag 18 meiLees verder
11/05/2012Recordresultaat voor Audi in eerste kwartaal 2012Lees verder
11/05/2012SEAT Altea, Ibiza en Leon nergens goedkoper!Lees verder
10/05/2012Amsterdam Airport Schiphol neemt Audi A6 hybrid in gebruikLees verder
08/05/2012Volkswagen bouwt Amarok in HannoverLees verder
08/05/2012Viervoudige overwinning voor Audi bij premiere in Spa-FrancorchampsLees verder
04/05/2012Volkswagen Golf GTI Cabrio per direct bij Huiskes Kokkeler te bestellen!Lees verder
03/05/2012Exclusieve preview van de nieuwe Audi A3!Lees verder
25/04/2012`Bulli-werkplaats` voltooit eerste restauratieprojectLees verder
25/04/2012SEAT start markt-offensief in ChinaLees verder