Futuristisch grootlicht op diverse Volkswagens
De Volkswagens Touran, Passat (CC), Sharan, Touareg en Phaeton zijn voortaan leverbaar met Dynamic Light Assist. Dit innovatieve, cameragestuurde assistentiesysteem kan delen van de lichtbundel maskeren en maakt het zo mogelijk om altijd met grootlicht aan te rijden zónder daarbij tegenliggers te verblinden. Dynamic Light Assist is alleen leverbaar in combinatie met Xenon-verlichting.
Dynamic Light Assist van Volkswagen maakt switchen tussen grootlicht en gedimd grootlicht overbodig. De in de voorruit geïntegreerde camera ‘herkent’ tegenliggers. Een speciale maskeringvoorziening in de Xenon-koplamp maakt het samen met de zijdelingse bewegingsmogelijkheid van de dynamische bochtverlichting mogelijk om de lichtbundel om de tegenligger heen te leiden (links en rechts). Dankzij dit gemaskeerde grootlicht wordt de tegenligger dus niet verblind. De bestuurder van de Volkswagen met Dynamic Light Assist profiteert echter wel van een maximale lichtopbrengst en dat is een veiligheidsfactor van belang. Dynamic Light Assist gaat verder dan andere adaptieve Xenon-lichtsystemen die ‘slechts’ verschillende lichtbundels voor stad, land en snelweg bieden.
Voor een groot aantal modellen
Dynamic Light Assist is voor een groot aantal Volkswagen-modellen leverbaar. Voor de Touareg is het leverbaar als losse optie voor 490 euro en bij de Phaeton bedraagt de meerprijs 750 euro. Bij de Sharan maakt Dynamic Light Assist deel uit van een pakket waartoe ook Xenon-verlichting en Lane Assist (rijbaanassistent) behoren. De meerprijs van dit pakket bedraagt 2.290 euro. Bij de Touran wordt Dynamic Light Assist geleverd voor 790 euro en dan is Lane Assist inbegrepen. Voor de Passat en Passat CC worden de prijzen binnenkort bekend gemaakt. De al langer beschikbare grootlichtassistent van Volkswagen blijft leverbaar in combinatie met halogeen verlichting.
Interesse?
Skoda Alle acties
Nieuwsarchief Volledig nieuwsarchief
| 16/05/2012 | Aangepaste openingstijden vrijdag 18 mei | Lees verder |
| 11/05/2012 | Recordresultaat voor Audi in eerste kwartaal 2012 | Lees verder |
| 11/05/2012 | SEAT Altea, Ibiza en Leon nergens goedkoper! | Lees verder |
| 10/05/2012 | Amsterdam Airport Schiphol neemt Audi A6 hybrid in gebruik | Lees verder |
| 08/05/2012 | Volkswagen bouwt Amarok in Hannover | Lees verder |
| 08/05/2012 | Viervoudige overwinning voor Audi bij premiere in Spa-Francorchamps | Lees verder |
| 04/05/2012 | Volkswagen Golf GTI Cabrio per direct bij Huiskes Kokkeler te bestellen! | Lees verder |
| 03/05/2012 | Exclusieve preview van de nieuwe Audi A3! | Lees verder |
| 25/04/2012 | `Bulli-werkplaats` voltooit eerste restauratieproject | Lees verder |
| 25/04/2012 | SEAT start markt-offensief in China | Lees verder |
