vrijdag 1 juli 2011

Audi-legenden ontmoeten elkaar in Goodwood

Van 1 tot en met 3 juli worden zo’n 150.000 bezoekers verwacht tijdens het jaarlijkse Festival of Speed in het Britse Goodwood, waar de Earl of March and Kinrara autoliefhebbers uitnodigt op zijn landgoed. In Goodwood ontmoeten legenden elkaar, waarbij zowel de auto’s als de aanwezige coureurs en oud-coureurs een ‘who is who’ van de autosport vormen. Audi Tradition is dit jaar aanwezig met twee historische Auto Union-raceauto’s, de zogeheten ‘Silberpfeile’, die zullen worden bestuurd door Pink Floyd-drummer Nick Mason, ervaren coureur en liefhebber van historische auto’s, en oud-Formule 1-coureur Hans-Joachim Stuck.

Voor Stuck, die afgelopen weekeinde tijdens de 24-uursrace op de Nürburgring zijn laatste grote wedstrijd reed, zijn de ‘Silberpfeile’ van de Auto Union uit de jaren dertig een deel van de familiegeschiedenis. Zijn vader Hans Stuck behaalde als coureur in 1934 de eerste overwinningen voor de destijds nieuw opgerichte sportafdeling van Auto Union. Met de door Ferdinand Porsche ontwikkelde raceauto met 16-cylinder-middenmotor vestigde Stuck sr., die de bijnaam ‘Bergkoning’ kreeg, al direct een aantal records op de Avus in Berlijn. Stuck was de enige coureur die van 1934 tot 1939, toen het ‘compressor-tijdperk’ door het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog abrupt werd beëindigd, zonder onderbreking voor de Auto Union racete. Zoon Hans-Joachim Stuck zal in Goodwood een replica van de Auto Union D Doppelkompressor uit 1939 besturen, een exacte kopie van de auto waarmee zijn vader destijds reed. “Voor mij een bijzonder emotioneel moment”, aldus Hans-Joachim Stuck, die zelf voor Audi ondermeer in 1990 de DTM-titel won.

Nick Mason in de voetsporen van Bernd Rosemeyer
Dat ook Nick Mason in Goodwood een van de Auto Union-raceauto’s bestuurt, is inmiddels een goede traditie. De drummer van de rockband Pink Floyd bezit een fantastische verzameling historische raceauto’s en nam deel aan tal van wedstrijden, waaronder de 24 Uur van Le Mans. In Goodwood rijdt Mason met een Auto Union Typ C, waarmee Bernd Rosemeyer in 1936 Europees kampioen werd. Mason rijdt al voor de vijfde keer met een Auto Union in Goodwood, zodat hij intussen als ‘de laatste fabrieksrijder van de Auto Union’ wordt bestempeld. “Het is een mooie ervaring, precies 75 jaar na Rosemeyers grote succes met deze legendarische auto te mogen rijden”, zegt Mason.

Naast Stuck en Mason met de historische Auto Union-raceauto’s komt ook Marco Werner voor Audi in actie. De Duitse coureur won voor Audi drie keer de 24 Uur van Le Mans en zegevierde ook in de klassieke lange-afstandsraces van Daytona en Sebring. In Goodwood rijdt hij met de Audi R10 TDI, de auto waarmee Audi als eerste merk de 24 Uur van Le Mans met behulp van een dieselmotor won. Audi Tradition brengt bovendien nog twee vooroorlogse DKW-motorfietsen mee naar Goodwood: een DKW SS250 uit 1937 en een DKW SS350 uit 1939.

Interesse?

Occasions Alle occasions

Volkswagen Polo

1.2 Tsi Comfortline BMT 90Pk. 5Drs. Airco./Cruise-Control./Executive Pakket./ Voorraadactie!!!

€ 14.995,-

Audi Q5

2.0 TFSI XENON DVD NAV 17INCH PDC

€ 41.900,-

Audi Alle acties

Sportief, compleet en voordelig: de Audi A3 Cabriolet Pro Line S uitvoering

A3 Cabriolet Pro Line S

€8.095,- voordeel!

Actie!

Sportief, compleet en voordelig: de Audi A3 Cabriolet Pro Line S uitvoering

Nieuwsarchief Volledig nieuwsarchief

16/05/2012Aangepaste openingstijden vrijdag 18 meiLees verder
11/05/2012Recordresultaat voor Audi in eerste kwartaal 2012Lees verder
11/05/2012SEAT Altea, Ibiza en Leon nergens goedkoper!Lees verder
10/05/2012Amsterdam Airport Schiphol neemt Audi A6 hybrid in gebruikLees verder
08/05/2012Volkswagen bouwt Amarok in HannoverLees verder
08/05/2012Viervoudige overwinning voor Audi bij premiere in Spa-FrancorchampsLees verder
04/05/2012Volkswagen Golf GTI Cabrio per direct bij Huiskes Kokkeler te bestellen!Lees verder
03/05/2012Exclusieve preview van de nieuwe Audi A3!Lees verder
25/04/2012`Bulli-werkplaats` voltooit eerste restauratieprojectLees verder
25/04/2012SEAT start markt-offensief in ChinaLees verder